W Co Inwestować w 2020 Roku? 8 Niesamowitych Pomysłów

  • Dodał

w co inwestować

Zastanawiasz się w co inwestować w 2020 roku? Szukasz lokaty kapitału przed nadchodzącym kryzysem? A może szukasz różnego rodzaju pomysłów na pomnożenie swoich pieniędzy? Jeżeli tak to trafiłeś w odpowiednie miejsce. W tym wpisie pokaże CI aż 8 sprytnych pomysłów na inwestowanie pieniędzy i czasu w 2020 roku. 

Z tej strony Tomek z bloga Sprytny Pieniądz. Witam was bardzo bardzo serdecznie.

1. Własny Las

w co inwestować

Pierwszym pomysłem w co inwestować w 2020 roku jest inwestycja w własny las. Bardzo wiele osób skupia się w tym momencie na nieruchomościach i zastanawia się czy kupić mieszkanie na wynajem. Na chwilę obecną to aktywo w mojej skromnej ocenie jest po prostu drogie i warto poczekać z zakupem na moment kiedy to mieszkania po prostu będą tańsze.

Co innego inwestycja w własny las. Zakup kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset arów a następnie zasadzenie ich sadzonkami drzew to znacznie mniejszy wydatek, na który stać bardzo wiele osób. Oczywiście w zależności, czy sami będziemy wykonywać prace przy naszej inwestycji, czy też zlecimy to komuś innemu koszty będą różne.

Nie mniej jednak jest to bardzo ciekawy sposób długoterminowego inwestowania pieniędzy. Mówię długoterminowego, ponieważ na efekty naszych działań będziemy musieli poczekać 30, 40 a czasami 50 lat. Nie mniej jednak jeżeli chcecie np. stworzyć inwestycję dla waszych dzieci jest to znakomite rozwiązanie.

Warto w tym miejscu dodać, że nawet kiedy będziemy zmuszeni sprzedać nasz las to jego cena będzie wyższa od wkładu jaki włożyliśmy na początku. W związku z tym tak czy siak zyskamy.

Oczywiście ten sposób inwestycji nie jest pozbawiony wad. Wszak dzika zwierzyna, tudzież pożar może zniszczyć całą naszą pracę. Oczywiście tak może się stać. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu naszego mienia, jak również o dywersyfikacji ryzyka i posadzeniu kilku zagajników w różnych lokalizacjach.

Na sam koniec wspomnę tylko o tym, że oprócz zysku w postaci drewna, po spełnieniu odpowiednich warunków możemy ubiegać się o roczne dofinansowanie naszego lasu w postaci dotacji.

2. Sprzedaż Zeszytów na Amazonie(Dochód Pasywny)

w co inwestować

Drugim pomysłem na to w co inwestować w 2020 roku jest budowa pasywnego strumienia dochodu w postaci prostych zeszytów jak również książek i publikacja ich na Amazonie.

Ten pomysł jest skierowany do tych osób, które nie posiadają dużych środków na inwestycję ale chcą budować dochód pasywny pochodzący z Internetu. Inwestując czas i nasze zaangażowanie możemy stworzyć kilkaset prostych zeszytów lub książek i dodać ich projekty na platformę Amazon. Kiedy ktoś zdecyduje się na zakup naszego zeszytu, Amazon go wydrukuje, zapakuje i wyśle do klienta, a my zarobimy naszą prowizję.

Posiadając odpowiednią bazę stworzonych produktów możemy zarabiać pasywnie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych na miesiąc. To co w tym sposobie jest znakomite to, to, że wystarczy tylko raz stworzyć dany produkt, a ten będzie pracował dla nas dzień i noc 7 dni w tygodniu przez wiele miesięcy i lat.

Proste zeszyty może stworzyć każdy wystarczy tylko okładka i środek, aby móc stworzyć produkt. Myślę więc, że jest to jeden z lepszych sposobów na inwestowanie naszych sił w 2020 roku.

 Tak się składa, że dzięki współpracy z Tomkiem Micherdą możecie uzyskać 15% rabat na wszystkie kursy z kanału od kelnera do milionera, który krok po kroku pokazuje jak możemy tworzyć tego typu produkty sami.

Wystarczy tylko podczas składania zamówienia wpisać w rubryce kod rabatowy słowa:

SPRYTNYPIENIADZ

a zniżka zostanie naliczona 🙂

Więcej na temat samych kursów jakie oferuje Tomek swoim uczestnikom możecie znaleźć na stronie:

https://222nanos.com/ZARABIANIE

 Zachęcam was do odwiedzenia strony z samym kursem na której znajdziecie mnóstwo informacji na temat tego kursu, jak choćby opinie osób, które już skorzystały z tego produktu i zarabiają pieniądze. 

3. W co inwestować ? Srebro!!!

w co inwestować

Trzecim pomysłem w co inwestować pieniądze w 2020 roku jest srebro.

Pewnie zastanawiacie dlaczego nie złoto. Otóż gdy zerkniemy na jego wykres zobaczymy, że w 2019 roku złoto bardzo mocno zyskiwało i zbliża się do górnych granic wycen.

Te zaś granice to 1800 dolarów za uncję. Na chwilę obecną złoto waha się w granicy 1540 dolarów za uncję i nawet gdyby poszybowało do swoich historycznych granic byłoby to tylko około 20% więcej.

źródło:https://zloto.bullionvault.pl/wykres-cen-zlota.do

Oczywiście jeżeli mielibyśmy do czynienia z kolejnym kryzysem w mojej skromnej ocenie ta granica byłaby przekroczona i złoto mogłoby kosztować nawet 2000 dolarów za uncję, ale nadal byłoby to niewiele.

Przyjrzyjmy się jednak wykresowi srebra, które jest mocno powiązane z złotem.

w co inwestować

źródło:https://zloto.bullionvault.pl/wykres-cen-zlota.do

W tym samym scenariuszu kiedy nadszedłby kryzys srebro ma naprawdę spore pole do popisu a jego historyczne maksima czyli prawie 46 dolarów za uncję w porównaniu do marnych 18 dolarów za uncję, jakie możemy zapłacić za nie dziś wygląda naprawdę obiecująco.

Myślę więc, że jest to warty uwagi metal 🙂

4. Spółki z Dywidendą

w co inwestować

Czwartym pomysłem na to w co inwestować pieniądze w 2020 roku są spółki oferujące wypłatę dywidend.

Dywidenda jest to wynagrodzenie wypłacane za udzielenie kapitału akcjonariuszom danej spółki.

Inwestując w to rozwiązanie zyskujemy podwójnie. Po pierwsze zarabiamy za każdym razem kiedy dana spółka wypłaci dywidendę. Po drugie kiedy kupimy akcje spółki dywidendowej w dobrej cenie zyskujemy kiedy idą one w górę.

Dywidenda jest coraz bardziej atrakcyjnym sposobem na inwestowanie, ponieważ stopa zwrotu z inwestycji jest znacznie wyższa niż lokat bankowych. Dla przykładu w Polsce dywidendy w 2019 roku wypłacały nawet ponad 5% swoim akcjonariuszom.

Jest to więc znacznie większy zwrot niż w przypadku lokat.

Oczywiście na chwilę obecną akcje np. spółek w USA są wycenione na swoje historyczne maksima i w mojej skromnej opinii nie warto inwestować w tej chwili w ten rynek, ale hej na Stanach Zjednoczonych czy na Polsce Świat się nie kończy i warto szukać innych atrakcyjnych rynków, które oferują możliwość nabycia tanich akcji spółek wypłacających regularnie dywidendy

5. Własny Produkt

w co inwestować

Piątym pomysłem na to w co inwestować w 2020 roku jest własny produkt. Nie ma lepszej inwestycji niż ta, którą sami od początku do końca możemy tworzyć i nią sterować.

Stworzenie własnego produktu, zwłaszcza niematerialnego w postaci ebooka, czy kursu online to znakomity sposób na lokowanie środków.

Raz napisany ebook, czy też kurs tworzy dla nas znakomite źródło dochodu, które dzień i noc pracuje dla nas nawet kiedy śpimy.

Nie tak dawno miałem przyjemność tego doświadczyć kiedy to jeden z moich klientów kupił mój autorski kurs Zdominuj YouTuba w którym to pokazuję jak krok po kroku rozwijać swój kanał na YT i zarabiać pieniądze dzięki niemu w środku nocy.

Kiedy wstałem rano i sprawdziłem swojego emaila okazało się że kiedy spałem ktoś kupił mój kurs w czasie kiedy ja odpoczywałem a wszystko działo się bez mojej ingerencji.

Dlatego zachęcam was serdecznie do inwestowania właśnie w własne produkty i dzielenia się wiedzą z innymi.

Po pierwsze zarobicie dzięki temu fajne pieniądze. Po drugie możecie pomóc innym w realizacji ich celów i marzeń.

Osobiście posiadam 2 produkty online jakimi są kursy rozwoju i Zarabiania na własnym kanale YouTube

kurs youtube

W tym kursie pokazuję jak od zera stworzyć swój kanał na YouTube i zacząć zarabiać pieniądze dzięki niemu.

Więcej informacji o samym kursie znajdziecie na stronie:

zdominujyoutuba.pl

Drugim jest kurs Zarabiania przez Internet Akademia Afiliacji w którym dzielę się całą swoją wiedzą na temat zarabiania dzięki programom partnerskim

w co inwestować

I w tym wypadku zapraszam was na stronę

akademiaafiliacji.pl

Po więcej informacji na ten temat 🙂

6. Social Media

w co inwestować

Szóstym pomysłem na to w co inwestować w 2020 roku są social media.

Kanał na YouTube, Konto na Instagramie, Fanpage na Facebooku, własna strona internetowa, czy też blog. Wszystkie te rzeczy są niesamowicie przyszłościową inwestycją, która może nam przynieść bardzo dobry zwrot.

Po raz kolejny nie musimy angażować wielkich sum pieniężnych, aby zacząć inwestować w ten sposób zarabiania pieniędzy.

W tym miejscu warto powiedzieć, że każdy czuje się lepiej na innej platformie internetowej. Jedni będą realizować się na instagramie inni wybiorą własny blog, a jeszcze inni tak jak ja zajmą się prowadzeniem kanału na YT. Grunt, aby każdy wybrał to co odpowiada mu najbardziej, ponieważ inwestycja w to aktywo jest długoterminowa.

Musicie zdać sobie sprawę, że nie ważne co wybierzecie.

Pierwszy rok działalności w social mediach przyniesie wam straty, w najlepszym wypadku wyjdziecie na lekki plus. Zakup sprzętu, stworzenie własnej strony WWW, jak również czas, który przecież musimy poświęcić na tworzenie treści, połączony z brakiem wymiernych korzyści sprawia, że bardzo wiele osób poddaje się i zaprzestaje swojej działalności w social mediach.

A szkoda, ponieważ na własnym przykładzie widzę, że dopiero w drugim roku naszej działalności nasza inwestycja zaczyna rozwijać skrzydła i przynosić pierwsze owoce.

Dlatego dla tych bardziej wytrwałych polecam właśnie ten sposób inwestowania pieniędzy i czasu.

7. My Sami

w co inwestować

Siódmym pomysłem na to w co inwestować pieniądze w 2020 roku jesteśmy my sami.

Inwestycja w samego siebie to najlepszy z możliwych wyborów. Kiedy cały czas się rozwijamy, zdobywamy nową wiedzę nasz potencjał się zwiększa.

Możemy zdobyć nowe umiejętności i awansować na lepiej płatne stanowisko. Możemy nauczyć się np. programowania i otworzyć własną firmę. Możemy poprzez kursy, seminaria, książki dowiedzieć się praktycznie wszystkiego co nas interesuje i stać się ekspertami w każdej dziedzinie. W dzisiejszych czasach jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Dzięki rozwojowi sieci możemy za darmo chociażby dzięki YouTubowi zdobywać wiedzę w każdej dziedzinie życia.

Dzisiejsze czasy są najlepszymi jakie miała ludzkość do tej pory i każdy kto jest wytrwały, kto chce się rozwijać może osiągnąć co tylko chce. Dlatego w tym miejscu zachęcam was do rozwoju osobistego na wielu płaszczyznach.

Nie tylko tych dotyczących finansów, ale i to może przede wszystkim tych, które dotyczą naszych wartości, naszej samooceny, wewnętrznego spokoju, motywacji do działania i szczęścia.

Co przyjdzie nam nawet z najlepszych inwestycji kiedy nie będą nas one cieszyć. Zastanówcie się nad tym.

8. Prywatne pożyczki

w co inwestować

Ósmym pomysłem na to w co inwestować w 2020 roku pożyczki prywatne.

To kolejny sposób na pomnażanie naszego kapitału w bardzo ciekawy sposób. Wydawać by się mogło że na rynku pożyczek udzielają tylko banki i instytucje para bankowe udzielające tak zwanych szybkich pożyczek.

Owszem my sami możemy np. dodać ogłoszenie w sieci o tym, że możemy udzielić komuś pożyczki. Wiąże się to jednak z sporym ryzykiem utraty kapitału, ponieważ najczęściej zgłaszałyby się do nas osoby, którym bank odmówił udzielenia pożyczki.

W związku z tym ta inwestycja byłaby obarczona dość sporym ryzykiem.

Nie mniej jednak na rynku pojawiają się nowe podmioty, które oferują właśnie osobom prywatnym możliwość inwestowania niewielkich kwot w pożyczki z uwaga gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku kiedy nasz pożyczkobiorca nie zwróci nam środków w terminie.

Innymi słowy nie musimy martwić się o to, że nasz dłużnik nie odda nam pieniędzy, ponieważ w takim przypadku podmiot z którym podjęliśmy współpracę wypłaci nam środki za dłużnika i zajmie się tą sprawą.

Pożyczki prywatne, których udzielamy są oprocentowane na nawet 10% w skali roku i biją na głowę wszystkie lokaty bankowe, które są dostępne na rynku. Pamiętajcie jednak, jeżeli zdecydujecie się na wejście w współpracę z tego typu podmiotem zawsze sprawdźcie najpierw jaka firma daje wam gwarancję zwrotu kosztów i jakie opinie możecie o niej znaleźć.

To już wszystkie pomysły na to w co inwestować w 2020 roku jakie przygotowałem dla was na dziś. Mam nadzieję, że ten wpis  pomoże wam w podjęciu decyzji w co zainwestować wolne środki, lub czas.

Jestem niesamowicie ciekaw, który ze sposobów spodobał wam się najbardziej. A może macie jakieś inne sposoby na inwestowanie pieniędzy. I w jednym i w drugim wypadku zapraszam was do pozostawienia komentarza pod tym wpisem.

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.