JAK ZACZĄĆ ZARABIAĆ PIENIĄDZE OD ZERA?

jak zarabiać od zera

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać od zera, a nie posiadasz na chwilę obecną nic, oprócz chęci, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. To video pokaże, Ci jak zacząć zarabiać pieniądze, zaczynając od zera.

Z tej strony Tomek z bloga Sprytny pieniądz. Zaczynamy.

Wiele osób chciałoby zacząć zarabiać pieniądze, jednak przed rozpoczęciem swojej przygody hamuje ich wiele czynników. Jednym z najczęstszych powodów jest brak odpowiedniego zaplecza finansowego. To video ma na celu pokazanie, że zarabiać pieniądze można i da się nawet kiedy nie mamy nic oprócz chęci.

Zobaczmy jak można to zrobić.

Etat

jak zarabiac od zera

Najprostszym sposobem na zarabianie od zera, jest pójście na zwykły etat i awansowanie na coraz to wyższe stanowiska. Taktyka ta stosowana jest przez wiele osób. Ma ona jednak pewne minusy, ponieważ nigdy nie wiemy jak za 10,czy 20 lat będzie wyglądał świat i czy nasz zawód będzie nadal tak bardzo ceniony jak na chwilę obecną.

Bardzo dobrym przykładem tego zjawiska jest coraz większa automatyzacja, choćby linii produkcyjnych. Dlatego zanim zdecydujecie się wybrać waszą drogę życiową zastanówcie się nad tym, jakie są perspektywy dla danej branży na choćby kolejną dekadę.

Zarabianie w sieci

jak zarabiać od zera

Innym sposobem, aby zacząć zarabiać od zera jest zarabianie w sieci. Tutaj w wielu przypadkach nie potrzebujemy praktycznie żadnych umiejętności. Praca copywritera, pisanie płatnych komentarzy, handel domenami, obsługa firmowych kont społecznościowych, projektowanie stron internetowych zajęć w sieci jest mnóstwo, a z roku na rok przybywa ich coraz więcej.

Jeżeli więc interesujecie się tym segmentem rynku możecie śmiało zacząć swoją przygodę już dziś. Nie potrzebujecie praktycznie żadnego zaplecza. Darmowe materiały edukacyjne znajdziecie w Internecie i wystarczą wam one na początek.

W miarę zdobywania wiedzy, jak również pierwszych zleceń, możecie zacząć inwestować w płatne kursy i podnosić swoje umiejętności, a co za tym idzie stawki za świadczone usługi. Sieć z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Nie wiem, czy za 10, czy też 20 lat ktoś nie wymyśli czegoś jeszcze lepszego niż internet, ale na chwilę obecną jest to bardzo ciekawa ścieżka kariery.

Wykorzystaj to co masz

jak zarabiać od zera

Kolejnym sposobem , aby zacząć zarabiać pieniądze od zera jest wykorzystanie tego co posiadamy Stary garaż, może stać się miejscem pierwszych napraw samochodów, by następnie zmienić się w profesjonalny zakład mechaniczny.  Maszyna do szycia waszej mamy, może posłużyć do stworzenia pierwszych wzorów waszych ekologicznych toreb wielokrotnego użytku, a hektarowa działka za domem, może być zalążkiem produkcji ekologicznych owoców, lub warzyw. Wszystko, naprawdę wszystko zależy od was samych.

Talent

jak zarabiać od zera

Kolejną ważną sprawą są również talenty jakie posiadamy. Każdy z nas je ma. Każdy z nas czymś się interesuje. Ktoś jest dobry z matematyki, inny będzie komunikatywny, jeszcze inny będzie szybko uczył się nowych umiejętności. Zastanówcie się co w życiu przychodzi wam łatwo, a co trudniej. Poznajcie swoje mocne i słabe strony.

Następnie zastanówcie się, czy wasze talenty nie da się zamienić na pieniądze. Często jest to łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Lubisz majsterkować, może mógłbyś naprawić laptopy, lub smartfony. Umiesz ładnie śpiewać, może warto dołączyć do zespołu muzycznego . Jesteś dobry z języków obcych? Może mógłbyś zostać korepetytorem. I tak dalej i tak dalej. Jak powiedziałem już wcześniej każdy z nas ma jakiś talent. Nawet granie w gry komputerowe, może być talentem.

Zobaczcie na Izaka.

jak zarabiać od zera

Źródło:https://nowymarketing.pl/a/18370,izak-w-roli-komentatora-sportowego-w-kampanii-coca-cola-gotowi-na-emocje

Zawsze interesował się grami i spędzał długie godziny przed komputerem. Rodzice mówili mu, przestań grać w te głupie gry. On jednak chciał podążać za swoją pasją. Zobaczcie gdzie go to zaprowadziło. Ma prawie dwu milionowy kanał na youtubie. Jest wiodącym komentatorem e sportu, współpracował z tvp komentując mecze na euro. A wielkie marki chcą nawiązać z nim współpracę. Wszystko zawdzięcza swojemu uporowi i pracy.

Pewnie myślisz sobie teraz, stary, ale to jest Izak, ja nigdy nie osiągnę tego co on. Pamiętajcie, on również zaczynał od zera. Jeżeli wierzysz w siebie, możesz osiągnąć wszystko.

jak zarabiać od zera

Jeżeli jednak jakimś cudem nie znajdujecie w sobie talentu, lub nie wiecie jak zamienić go na pieniądze, zawsze możecie zacząć rozwijać swoje zainteresowania. Hobby to również znakomite źródło inspiracji do zarabiania pieniędzy.

Zachęcam was do czytania książek, lub też artykułów na tematy, które was interesują, ponadto wybierajcie się na szkolenia, zarówno te darmowe, jak również te płatne. Poznacie tam ludzi podobnych do was, którzy interesują się tym samym co wy. Rozmowa z takimi ludźmi, może okazać się przełomowym dla was momentem. Być może w kilka osób uda wam się osiągnąć znacznie więcej niż w pojedynkę. Ponadto takie spotkania, są kopalnią pomysłów, które mogą przerodzić się w biznes.

Mnie osobiście zawsze interesowało zarabianie w sieci. Możliwość dotarcia do osób z całego świata za pomocą naszego laptopa, była dla mnie czymś niesamowitym. Swoją pasję rozwijam do dziś, a ten blog jest kolejną gałązką w drzewie mojego zainteresowania siecią. Może i wy znajdziecie coś co uwielbiacie robić, a na czym da się zarobić pieniądze. Zastanówcie się nad tym. Może odpowiedź nie przyjdzie do was od razu, ale dajcie sobie czas. Myślcie intensywnie nad tym co chcecie robić, a możecie być pewni, że odpowiedź przyjdzie sama.

Zdobywanie wiedzy

jak zarabiać od zera

Kolejną niesamowicie ważną kwestią jest Zdobywanie wiedzy, to klucz który otwiera drzwi do kolejnych możliwości. Możecie zostać ekspertem w dowolnej dziedzinie życia, wystarczy że zaczniecie z uporem dążyć do wyznaczonego celu.  Nie myślcie więc, że nasza edukacja kończy się zaraz po ukończeniu szkoły. Ona trwa całe życie i im więcej będziecie się uczyć, tym więcej będziecie zarabiać.

Pamiętajcie, aby nigdy się nie poddawać i na przekór wszystkim i wszystkiemu dążyć do celu. To wy jesteście kowalami swojego losu i to od was zależy jak będzie wyglądało życie wasze i waszych bliskich.

Mam nadzieję, że ten artykuł zainspirował was do działania. Zróbcie już dziś swój pierwszy choćby najmniejszy krok, nie czekajcie do jutra.

Jak zwykle zapraszam was do  komentowania i udostępniania tego wpisu w mediach społecznościowych.

 

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce.

3 myśli na “JAK ZACZĄĆ ZARABIAĆ PIENIĄDZE OD ZERA?”

  1. Pingback: BIZNES VS ETAT CO WARTO WYBRAĆ, ABY ZARABIAĆ DUŻE PIENIĄDZE? | Sprytny Pieniądz

  2. Pingback: JAK SKUTECZNIE NEGOCJOWAĆ? 7 FANTASTYCZNYCH TECHNIK (KTÓRE DZIAŁAJĄ)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.