JAK ZARABIAĆ NA HOBBY ? 9 REWELACYJNYCH SPOSOBÓW, DZIĘKI, KTÓRYM ZACZNIESZ ZARABIAĆ (SZYBKO)

jak zarabiać na hobby

Hobby to strata czasu i pieniędzy. Kiedyś też tak myślałem. Okazuje się jednak, że nasze zainteresowania mogą nam przynosić profity, niekiedy bardzo spore. Poznajcie listę 9 fascynujących pasji, dzięki którym możemy zarabiać pieniądze.

Z tej strony Tomek z strony Sprytny Pieniądz. Zaczynamy.

 

Zarabiać na czymś co kochamy robić, to marzenie każdego z nas. 7 letni Rayan ze stanów zjednoczonych, który wraz z  swoimi rodzicami założył kanał Rayan ToyReview wie to najlepiej. Na swoim kanale chłopiec testuje zabawki, bawiąc się nimi. Jego filmy stały się tak popularne, że w ubiegłym roku zarobił on 11 milionów złotych z reklam, wyświetlanych na swoim kanale, a jego video oglądają miliony osób z całego świata.

Jeżeli jednak, nie lubicie występować przed kamerą, to zawsze możecie inwestować w zabawki, zwłaszcza wwww klocki lego. Są  to przede wszystkim zabawki, które od kilku dekad stanowią obiekt pożądania dzieci i dorosłych na całym świecie. Duński wynalazek okazuje się jednak nie tylko narzędziem służącym do rozrywki i rozwoju kreatywności, ale też do… inwestowania. Mając odpowiednią wiedzę co do tego, które zestawy warto kupić z myślą o przyszłym zysku, można zarobić lepiej niż na złocie.

Zespół brytyjskiego „Telegraph” w 2015 roku policzył, że osoby, które od 15 lat lokowały środki w złoto, mogły liczyć na średni roczny wzrost wartości inwestycji o 9,6 proc. Z kolei w tym samym okresie wartość wycofanych z produkcji zestawów Lego zyskiwała średnio 12 proc. rocznie. Klocki Lego okazały się też lepszym aktywem do inwestowania niż akcje spółek notowanych na giełdzie w Londynie.

Hobby, które jest podobne do kolekcjonowania  zabawek to granie w gry komputerowe.

jak zarabiać na hobby

Tutaj również możemy zarabiać na recenzjach gier, które wrzucamy na platformę YT. Do tego dochodzi również start w różnego rodzaju turniejach. Jeżeli więc jesteśmy naprawdę dobrzy, to możemy zamienić nasze hobby w bardzo dobrze płatną profesję. Jeżeli zainteresowałem was tematem zarabiania na grach to zapraszam was do mojego innego wpisu na te temat, w którym pokazuję, aż 10 różnego rodzaju sposobów zarabiania na graniu w gry.

lub gdy nie lubicie czytać do video poświęconego tej materii:

 

jak zarabiać na hobby

Jeżeli kochacie zwierzęta, to może warto byłoby połączyć waszą pasję z zarabianiem. Hodowla i szkolenie zwierząt, to znakomity sposób na zarabianie pieniędzy na naszym hobby. Oprócz szkoleń, jak również sprzedaży zwierząt, możecie również startować ze swoimi pupilami w różnego rodzaju konkursach w których możecie zdobyć nagrody, również pieniężne.

 

Jeżeli lubicie gotować, to mam dla was znakomitą wiadomość. Wasza pasja, może przynieść wam pieniądze. Gotowanie, czy też pieczenie ciast to kopalnia pomysłów na dochód. Możecie prowadzić blog, lub kanał na Youtubie, dzieląc się swoimi przepisami z innymi. Dodatkowo, możecie napisać ebook, lub książkę. Dodatkowo możecie gotować dla innych. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku pieczenia ciast, lub tortów. Urodziny, Imieniny, chrzciny, ślub, rocznica okazji w roku jest naprawdę sporo, a na każdej z takich imprez nie może zabraknąć ciasta.

 

Skoro powiedzieliśmy już kilka słów na temat imprez to może warto zastanowić się nad monetyzowaniem również i tego hobby. Jeżeli waszą pasją jest imprezowanie i na każdym party to wy jesteście królową, lub królem balu, to może warto coś z tym zrobić i zacząć zarabiać pieniądze. Jak to zrobić? Możecie organizować różnego rodzaju imprezy na zlecenie takie jak wesela, imprezy firmowe, studniówki, bale dla seniorów. Oprócz samego planowania imprez możecie zostać wodzirejem i zabawiać gości swoją osobą.

Cenicie sobie piękno? Może zacznijcie kolekcjonować sztukę. Obrazy, rzeźby, monety, znaczki, antyki wszystko to może przynieść wam dochód. Zastanówcie się, co najbardziej chcielibyście kolekcjonować, następnie zacznijcie zdobywać wiedzę na ten temat. Następnie rozpocznijcie budowę swojej kolekcji.

jak zarabiać na hobby

Jeżeli jednak nie macie pieniędzy na, nie oszukujmy się drogie hobby, to zawsze możecie sami zacząć malować obrazy i tworzyć sztukę. Oczywiście jeżeli macie ku temu odpowiednie zdolności. Malowanie, czy też rzeźbienie to wspaniałe hobby, które może stać się naszym stałym zajęciem. Dlatego też, jeśli czujecie pasje, to łapcie za pędzel, lub dłuto i zacznijcie tworzyć sztukę.

Sztuka może przybierać różne formy, jedną z nich jest fotografia. Ta pasja nie wymaga od nas, aż tak wielkich zdolności jak malowanie, niemniej jednak musimy posiadać powinien zmysł i smak, aby stworzyć piękne fotografie. Jeżeli fotografia jest waszym hobby, to również na niej możecie zacząć zarabiać pieniądze. Możecie robić zdjęcia na komuniach, chrztach, ślubach, studniówkach. Ponadto możecie wrzucać zdjęcia na płatne serwisy typu shutterstock i zarabiać za każdym razem, gdy ktoś pobierze nasze zdjęcie. Oprócz robienia zdjęć możecie zając się ich obróbką, to również ciekawy sposób zarabiania na pasji.

jak zarabiać na hobby

Kolejna z pasji na których możecie zarabiać, jest granie na różnego rodzaju instrumentach. Możecie stworzyć zespół muzyczny i grać na weselach i różnego rodzaju innych imprezach. Ponadto możecie uczyć innych jak grać. Nie zapomnijcie również o tym, że zawsze możecie wybrać się na miejski rynek i grać dla innych zarabiając jak to mówią co łaska.

To już wszystkie pomysły na dochodowe hobby na dziś. Mam nadzieję, że wpis się podobał i dał wam do myślenia. Jestem ciekaw jakie są wasze pasje. Zostawcie krótki komentarz.

Ponadto zapraszam do  przeczytania innych z moich wpisów.

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce.

 

 

1 myśl na “JAK ZARABIAĆ NA HOBBY ? 9 REWELACYJNYCH SPOSOBÓW, DZIĘKI, KTÓRYM ZACZNIESZ ZARABIAĆ (SZYBKO)”

  1. Pingback: BIZNES VS ETAT CO WARTO WYBRAĆ, ABY ZARABIAĆ DUŻE PIENIĄDZE? | Sprytny Pieniądz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.