JAK ZARABIAĆ NA BLOGU? 5 SKUTECZNYCH SPOSOBÓW MONETYZOWANIA STRONY

  • Dodał
jak zarabiać na blogu

Jeżeli chciałbyś zacząć zarabiać na blogu lub  własnej stronie internetowej  to trafiłeś w odpowiednie miejsce. To video pokaże Ci,  5 fantastycznych sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie.

Nie ważne wiec, czy posiadasz już swoją stronę, czy też dopiero zastanawiasz się nad jej założeniem. Ten wpis odpowie na wszystkie twoje pytania dotyczące zarabiania na własnej stronie, lub blogu.

Z tej strony Tomek z kanału Sprytny Pieniądz. Witam was bardzo, bardzo serdecznie.

Bardzo wiele osób zastanawia się jak zarabiać na blogu lub własnej stronie. Często zdarza się, że nawet posiadając określoną ilość osób odwiedzających nasz portal, nie monetyzujemy ruchu, lub robimy to w sposób mało efektywny.

W następstwie, nasze zarobki mogą być bardzo niskie i nie spełniać naszych oczekiwań.

Ten wpis ma na celu pokazanie wam metod zarabiania na blogu, lub własnej stronie, które po pierwsze działają, a po drugie są skuteczne i maksymalizują zyski. Przyjrzyjcie się całemu zestawieniu i zdecydujcie, która z metod zarabiania odpowiada wam najbardziej, ponieważ każdy z nas jest w nieco innej sytuacji i na naszej stronie, bądź blogu jedne reklamy sprawdzą się lepiej, a inne gorzej. Bez zbędnego przedłużania przejdźmy teraz do sposobów zarabiania.

Pierwszym sposobem jak zarabiać na blogu jest reklama Google Adsence.

Czym ona jest?

jak zarabiac na blogu

Reklamy adsence, są to reklamy, które są wkomponowane w treść naszej strony. Jak sama ich nazwa wskazuje, współpracujemy z firmą Google. Po dodaniu określonego kodu html na naszą stronę,  rozpoczniemy zarabianie z Google.

Możemy wybierać spośród wielu różnego rodzaju formatów między innymi:

  • Reklam tekstowych
  • Reklam displayowych
  • Reklam multimedialnych
  • Jednostki linków
  • Elastyczne reklamy
  • Dopasowane treści

W tym miejscu należy dodać, że kod możemy wkleić w dowolne miejsce na naszej stronie, tak, aby zarabiać jak najwięcej.

Jak wygląda zarabianie?

Po kliknięciu w reklamę zamieszczoną na naszej stronie osoby zostają przekierowane na stronę reklamodawcy. Za każde kliknięcie, jak również ewentualny zakup zostajemy wynagrodzeni odpowiednim procentem od sprzedaży.

Programy Partnerskie

jak zarabiać na blogu

Drugim sposobem jak zarabiać na blogu są programy partnerskie.

Są one Bardzo podobne do reklam Google, z tą różnicą, że tutaj możemy sami wybrać dokładnie jaką reklamę będziemy wyświetlać na naszej stronie.

Jeżeli chodzi rodzaje reklamy, to możemy dodawać na naszą stronę banery reklamowe, jak również linki partnerskie. Za każdą wygenerowaną dzięki nam sprzedaż otrzymujemy ustalony z góry procent od sprzedanego produktu bądź usługi.

W tym miejscu warto dodać, że programy partnerskie są idealnym narzędziem do monetyzacji ruchu z naszej strony, ponieważ:

Po pierwsze dołączenie do danego programu partnerskiego jest zazwyczaj darmowe.

Po drugie raz dodany link, czy też baner reklamowy pracuje dla nas przez bardzo długi czas.

Po trzecie zarobki w programach partnerskich są naprawdę przyzwoite.

Po czwarte i zarazem ostatnie. Dołączając do programu partnerskiego nie musimy zakładać działalności gospodarczej.

Reklama na naszej stronie

jak zarabiać na blogu

Trzecim Sposobem jak zarabiać na blogu jest wydzierżawianie miejsca na reklamę.  Jeżeli wasza strona jest popularna, to możecie poszukać firm, bądź osób, które zapłacą wam za to, że umieścicie na swojej stronie ich reklamę.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, możecie liczyć na comiesięczny dopływ gotówki. Podczas poszukiwania klientów zwódźcie uwagę na to, aby reklama była pokrewna z treścią waszej strony. Dzięki temu będziecie mogli żądać wyższych stawek za reklamę, a wasi klienci będą zadowoleni, ponieważ reklama będzie cieszyć się powodzeniem.

Najgorsze, co możecie zrobić to dobrać złą reklamę do treści waszej strony.

Dla przykładu. Wyobraźmy sobie, że prowadzicie stronę o ekologii. Greenpeace i te sprawy i  zamieszczacie na niej reklamę sklepu myśliwskiego? Czy muszę mówić wam, jakie opłakane efekty przyniosłoby wam tego typu działanie? mam nadzieję, że ten przykład  dał wam do myślenia.

Jak znaleźć reklamodawców, którzy chcieliby podjąć z nami współpracę?

Możecie, albo czekać, aż reklamodawca sam zgłosi się do was z propozycją współpracy, albo sami wyjdziecie z inicjatywą.  Po pierwsze dodajcie na swojej stronie zakładkę współpraca i napiszcie, iż jesteście zainteresowani dodaniem reklamy na waszą stronę.

Po drugie możecie zamieszczać informacje na końcu każdego z waszych wpisów. Często reklamodawca, może okazać się czytelnikiem waszej strony, bądź bloga.

Po trzecie możecie wysłać bezpośrednie zapytanie do firm z waszej branży tematycznej, pytając, czy byliby zainteresowani podjęciem współpracy.

Wpisy sponsorowane

jak zarabiać na blogu

Czwartym sposobem jak zarabiać  na blogu lub własnej stronie www, jest pisanie płatnych artykułów i recenzji. W tym przypadku nawiązujecie współpracę z reklamodawcą, otrzymując wynagrodzenie za dodanie wpisu na temat firmy, która jest naszym klientem.

Tutaj sprawa ma się podobnie jak w przypadku wydzierżawiania miejsca na własnej stronie. Zawsze, ale to zawsze dodawajcie płatne wpisy powiązane tematycznie z głównym nurtem waszej strony.

Skorzystacie i wy i wasi reklamodawcy. Uwierzcie mi, pomimo, że ewentualnych zleceń na tego typu działania może być nieco mniej, to w długim okresie czasu zarobicie więcej, ponieważ wasi klienci będą do was wracać, a wasi widzowie nie odejdą do konkurencji.

Własne produkty

jak zarabiac na blogu

Piątym Sposobem na zarabianie na własnej stronie internetowej jest sprzedaż własnych produktów.

Ebooki, mentoring, płatne konsultacje, czy szkolenia wszystko to możemy zamienić na pieniądze. Warunek jest jeden. Musimy być ekspertami w określonej dziedzinie i pokazać, że nasz produkt pomoże klientom rozwiązać ich problem, dodając przy tym określoną wartość.

Bardzo łatwo wyjaśnić to na przykładzie. Jeżeli prowadzicie stronę o odchudzaniu i będziecie chcieli sprzedawać na przykład poradnik jak schudnąć 10 kilogramów w miesiąc, to musicie pokazać swoim przyszłym klientom, że wasz produkt działa. Najlepiej, kiedy sami stosując porady z waszego produktu schudliście.

Ponadto warto poprzeć wasz produkt tym, że jesteście specjalistami w dietetyce. W takim przypadku bardzo dużo osób zechce kupić wasz produkt, ponieważ oprócz tego, że poradnik napisał specjalista, to sam schudł stosując swój produkt.

Zacznij zarabiać już dziś

To już wszystkie sposoby na zarabianie na blogu, lub  własnej stronie internetowej. Mam nadzieję, że pomogłem wam i już dziś zaczniecie monetyzować ruch z waszej strony, zarabiając przy tym pieniądze.

Jestem ciekaw, który z sposobów spodobał wam się najbardziej. Zostawcie krótki komentarz. Ponadto, jeżeli chcielbyście, abym stworzył dowolny materiał o tematyce finansowej, to zapraszam was do pozostawienia komentarza. Jeżeli dana propozycja, będzie cieszyła się zainteresowaniem na pewno nagram taki film.

Nie zapomnijcie również o lajkowaniu komentowaniu i udostępnianiu tego wpisu w mediach społecznościowych.

Zapraszam was również do zapoznania się z innymi z moich wpisów:

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.