Jak Zainwestować 100 złotych? 5 Mikro Inwestycji dla Każdego (2018)

  • Dodał
jak zainwestować 100 zł

Jeżeli interesujesz się finansami i chciałbyś dowiedzieć się jak lokować swoje dodatkowe środki, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. To wideo pokaże Ci 5 Ciekawych sposobów jak zainwestować 100 złotych.

Nie ważne więc, czy chcesz zacząć budować swój portfel aktywów na starość, czy też dowiedzieć się czegoś nowego o finansach osobistych. Ten wpis jest dla Ciebie.

Bardzo wiele osób nie inwestuje swoich środków w żaden sposób, ponieważ boi się je utracić. Często da się głosy, że inwestować można tylko duże kwoty i do tego trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę w zakresie finansów osobistych.

Chciałem złamać ten stereotyp. To video ma pokazać, że inwestować może każdy, niezależnie od posiadanej wiedzy i zasobności swojego portfela.

Poznajcie listę 5 sposobów na zainwestowanie 100 złotych.

Pierwszym sposobem jak zainwestować 100 złotych jest zakup jednouncjowej srebrnej monety lokacyjnej.  Koszt takiej monety to około 70 do 85 złotych na dzień dzisiejszy. Zamykamy się więc w naszym przedziale z lekkim zapasem. Srebro, pomimo, że jest znacznie tańsze jest dokonałem środkiem lokacji naszego kapitału, ponieważ jego cena powiązana jest z ceną złota. Ponadto, gdy na rynkach panuje niepokój ceny surowców rosną. Jest więc to dobra inwestycja w czasach niepewności na rynkach finansowych.

inwestowanie w monety

 

Drugim sposobem jak zainwestować 100 złotych, są banknoty i monety okolicznościowe. Jest to podobny sposób inwestycji środków jak w pierwszym podpunkcie. Narodowy Bank Polski od 1995 roku wypuszcza na rynek nie tylko zwykłe banknoty i monety obiegowe, ale również, takie które są  specjalne okolicznościowe. Ilość takich monet jest znacznie mniejsza. Ponadto różnią się one wizerunkiem, który je zdobi.

inwestowanie w monenty

Monety i banknoty okolicznościowe, możemy nabyć w placówkach NBP, jak również na jego stronie internetowej.

Nominały monet okolicznościowych zaczynają się od 2 złotych, przez 5, 10, 20 50 100 do 200. Wykonane sa one również z różnego rodzaju stopów. Na przykład monety 20 złotowe wykonane są z srebra o próbie 925.

Możemy więc zainwestować nasze 100 złotych na różne sposoby. Po pierwsze możemy zakupić kilka monet o nominałach 2 i 5 złotych, lub dokonać zakupu jednej srebrnej monety o nominale 20 złotych lub banknotu.

Monety i banknoty kolekcjonerskie są o tyle ciekawą formą inwestycji iż każda z posiada określony nominał i są one prawnym środkiem płatniczym w Polsce. W związku z tym, mamy gwarancję, że w razie niepowodzenia inwestycji, zawsze posiadamy środek płatniczy o określonym nominale. Oczywiście srebrna Moneta 20 złotowa, zawsze będzie wartowała więcej niż jej nominał, ale w przypadku monet o nominałach 2, lub 5 warto o tym pamiętać.

Trzecim sposobem jak zainwestować 100 złotych zakup sadzonek drzew.

drzewo

Mówią, że mężczyzna powinien zrobić trzy rzeczy w życiu. Spłodzić syna, postawić dom i posadzić drzewo. To ostatnie okazuje się świetną inwestycją.

Pomimo, że jest ona długoterminowa, to zachęcam was wszystkich do jej realizacji. Zwłaszacza, jeśli posiadacie dzieci i chcecie zapewnić im zaplecze na przyszłość.

Jeżeli posiadamy kawałek nieużywanej ziemi, to znakomitą inwestycją jest posadzenie własnego lasu. Za kwotę 100 złotych możemy kupić od 300 do 100 sadzonek w zależności od rodzaju drzewa jakie planujemy zakupić.

Później pozostaje nam tylko doglądanie naszego przyszłego lasu. Po 20, lub 30 latach będziemy mieli swój własny las, który możemy przeznaczyć na sprzedaż, lub wycinkę na własne potrzeby.  I W jednym i w drugim przypadku, zainwestowania kwota zwróci nam się po stokroć.

Czwartym sposobem jak zainwestować 100 złotych jest stara dobra zasada kup taniej i sprzedaj drożej.

handel

W sieci możemy znaleźć nieskończoną ilość okazji, które pozwolą nam pomnożyć nasze środki. Wystarczy  być wytrwałym i konsekwentnym w poszukiwaniu okazji, a na pewno na nie trafimy. Czasami, możemy np. kupić coś co jest popsute, naprawić i sprzedać za dużo większą kwotę niż ją zakupiliśmy.

Na przykład, ostatnio widziałem w sieci piękny rowerek dziecięcy, który kosztował 40 złotych. Właściciel sprzedawał go, ponieważ jego dzieci wyrosły z rowerka, a w dodatku powietrze z kół uciekało. Tego typu rowerek jest warty około 200, 250 zł, po naprawie, która nie jest trudna, bez większego wysiłku moglibyśmy go sprzedać z zyskiem.

Jak widać okazji nie brakuje.

Piątym sposobem na zainwestowanie 100 złotych jest inwestycja w samego siebie.

inwestowanie w samego siebieZdobycie nowych umiejętności, lub wiedzy, to najlepsza forma inwestowania. Jeżeli więc interesujecie się określoną dziedziną życia, to zastanówcie się, czy nie warto zainwestować kwoty 100 złotych w kurs, lub książkę, która podniesie wasze kwalifikacje, lub nauczy was czegoś nowego.

Od siebie mogę polecić wam stronę strefakursów.pl, która jest kopalnią różnego rodzaju kursów online. Znajdziecie tam ofertę, która jest naprawdę szeroka, w związku z tym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Ceny kursów są różne, ale tych do kwoty 100 złotych znajdziecie bardzo dużo.

Jak widać pomimo, że kwota 100 złotych nie jest wysoka, to istnieje kilka ciekawych sposobów na jej zainwestowanie. Jestem ciekaw, który z powyższych sposobów inwestowania spodobał wam się najbardziej, a może wy macie jakiś ciekawy sposób na zainwestowanie tej kwoty. Zostawicie krótki komentarz.

Jeżeli wpis wam się spodobał to, jak zawsze zachęcam was do komentowania i udostępniania go w mediach społecznościowych.

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.