JAK SPĘDZAĆ WOLNY CZAS? 5 RZECZY KTÓRE WARTO ROBIĆ W CZASIE WOLNYM

Jak spędzać wolny czas

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak spędzać wolny czas efektywnie i co warto wtedy robić, aby być szczęśliwszym, mądrzejszym i bogatszym to trafiłeś w odpowiednie miejsce. To video pokaże Ci, aż 5 różnego rodzaju zajęć, dzięki którym będziesz spędzać czas wolny z korzyścią dla samego siebie.

Z tej strony Tomek z bloga Sprytny Pieniądz. Witam was bardzo, bardzo serdecznie.

Każdy z nas posiada trochę wolnego czasu. Jedni nieco więcej inni bardzo niewiele. To, jak go spędzamy, to nasza indywidualna sprawa. Nie mniej jednak, spędzając wolny czas w odpowiedni sposób możemy nie tylko zmienić nasze życie na lepsze, ale również sprawić, że zaczniemy realizować nasze cele i marzenia.

Poznajcie 5 fantastycznych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Hobby

Jak spędzać wolny czas

Pierwszym z sposobów jak spędzać wolny czas jest nasze hobby. Zainteresowania niesamowicie rozwijają człowieka i dostarczają mu pozytywnych doznań. Ważne, aby wybierając swoje hobby kierować się naszym sercem. Jeżeli robimy coś z pasją, przychodzi nam to łatwiej i sprawia nam dużo frajdy.

Hobby może przybrać naprawdę różne formy. Nie myślcie sobie jednak, że hobbym można nazwać leżenie na kanapie i obżeranie się słodyczami. Co to to nie. Nie mniej jednak, wychodzenie do kina, czy też czytanie książek hobbim jak najbardziej można nazwać.

W tym miejscu jedna ważna kwestia. Jeżeli wasza praca jest siedząca, to warto wybrać takie hobby, które jest  jej odwrotnością np. Gra w piłkę, bieganie, pływanie, wspinaczka itd. W drugą stronę, jeżeli pracujecie fizycznie to wątpię, aby kolejny wysiłek po ośmiu, czy dwunastu godzinach pracy sprawiał wam przyjemność. Nie mniej jednak lektura dobrej książki jak najbardziej.

Hobby oprócz wytchnienia od znoju codziennego, może przerodzić się w biznes. Czasami, to co robimy w wolnym czasie, bardzo łatwo możemy zamienić na pieniądze. Mało tego. Hobby może stać się naszą pełnoetatową pracą.  Jeżeli zainteresowałem was tematem zarabiania na pasji, to zapraszam was do innego z moich wpisów na ten temat.

JAK ZARABIAĆ NA HOBBY ? 9 REWELACYJNYCH SPOSOBÓW, DZIĘKI, KTÓRYM ZACZNIESZ ZARABIAĆ (SZYBKO)

Jeżeli nie wiecie jakie hobby wybrać, zacznijcie próbować różnych rzeczy. Gwarantuję wam, że metodą prób i błędów znajdziecie w końcu swoją pasję, dzięki której staniecie się lepszymi ludźmi.

Rodzina i znajomi

jak spędzać wolny czas

Drugim sposobem jak spędzać wolny czas jest przebywanie z rodziną i znajomymi. Niby to oczywiste, niby każdy to wie. Ale czy stosujemy się do tego. No właśnie różnie z tym bywa. Człowiek jest istotą społeczną. Nie możemy właściwie funkcjonować, jeżeli nie będziemy kontaktować się z innymi osobami. W dzisiejszym świecie kiedy to mamy tak wiele różnego rodzaju metod kontaktu. Zaczynając od telefonów, kończąc na komunikatorach internetowych typu messanger wydawać by się mogło, że człowiek jest istotą bardzo społeczną.

Niestety tak nie jest. Żaden portal, czy też komunikator nie zastąpi żywej rozmowy twarzą w twarz. Te metody są jedynie namiastką prawdziwej komunikacji. Zobaczcie rozbawiając twarzą w twarz nie możemy odłożyć rozmowy na później, wyłączając telefon. Ponadto jesteśmy bardziej autentyczni.  Dlatego zachęcam was gorąco do jak najczęstszego spotykania się z waszymi najbliższymi.

Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy z nas jest wypadkową 5 osób z którymi utrzymujemy najbliższe kontakty. Jeżeli więc wasi najbliżsi znajomi są wiecznie narzekającymi i sceptykami, to przykro mi bardzo, ale albo musicie zmienić znajomych, albo po jakimś czasie upodobnicie  się do nich. W drugą stronę, jeśli nasi najbliżsi są pozytywnie nastawieni do życia, chcą zdobywać nową wiedzę, jak również uprawiają sport i propagują zdrowy styl życia, to mogę wam jedynie pogratulować dobrego wyboru przyjaciół.

Tak samo sprawa ma się odnośnie naszej rodziny. Tak często da się słyszeć głosy, ze dzisiejsza młodzież jest taka, a taka. Winę za to ponosi nie kto inny, a rodzina w której dziecko się wychowuje. Dlatego zamiast leżeć i oglądać telewizję w każdą niedzielę, wybierzcie się całą rodziną na spacer, zagrajcie w grę planszową, lub pójdźcie na basen. Grunt, aby spędzić ten czas naprawdę razem.  Budowanie silnych relacji rodzinnych jest fundamentem na którym buduje się wszystko inne.  Pamiętajcie o tym.

Przebywanie z samym sobą

jak spędzać wolny czas

Trzecim szalenie ważnym sposobem jak spędzać wolny czas jest przebywanie ze samym sobą. O ile relacje rodzinne są ważne, o tyle spędzenie wolnego czasu z samym sobą jest jeszcze ważniejsze. Dlatego warto od czasu do czasu znaleźć czas również i na tą aktywność.

Dlaczego jest to takie ważne?

W świecie gdzie codziennie jesteśmy zalewani wręcz różnego rodzaju informacjami nie mamy czasu, aby stanąć i zastanowić się nad naszym życiem. Dokąd zmierzamy, jakie są nasze cele, co w życiu jest dla nas ważne najważniejsze, a co całkiem błahe. Wszystko, to są bardzo ważne pytania, które wymagają od nas zastanowienia, spokoju jak również samotności.

Kolejnym wartym uwagi pytaniem, które warto zadać sobie samemu jest Kim jestem? Czy jestem mężem i ojcem, czy może bardziej zastępcą dyrektora do spraw marketingu w firmie w której pracuje. Na wszystkie te pytania musimy znaleźć odpowiedź sami. Jak więc znaleźć czas dla siebie? Wybierzcie się na długi spacer. Wybierzcie się w góry i podziwiajcie widoki. Wybierzcie się nad rzekę. Spróbujcie medytacji. Sposobów jest naprawdę sporo i każdy musi znaleźć ten swój, który działa najlepiej.

Uwierzcie mi, że pozostając z samym sobą, możecie dojść do niesamowitych, a czasem zaskakujących wniosków, które mogą odmienić wasze życie.

Edukacja

jak spędzać wolny czas

Czwartym ciekawym sposobem jak spędzać wolny czas jest edukacja. Wiele osób uważa, że kończy się ona wraz z ukończeniem szkoły.

Jest to nieprawda.

Zaprzestając nauki i zdobywania ciągle nowych umiejętności wyrządzamy sami sobie wielką krzywdę. Nasz mózg, podobny jest do noża, który ostrzy się za każdym razem kiedy przyswaja nową wiedzę, jeżeli zaprzestaniemy ostrzenia, wraz z upływem czasu stępi się on i nie będzie nadawał się do użytku.

Dlatego tak ważne jest, aby przez całe nasze życie zdobywać nową wiedzę. Niestety system szkolnictwa w Polsce, skutecznie zabija w nas głód wiedzy.  Możecie zobaczyć jak to robi  w jednym z moich video. Nie mniej jednak nie możemy się zniechęcać.

Jak zdobywać wiedzę? Istnieje bardzo wiele różnego rodzaju sposobów na jej zdobywanie. Możecie czytać artykuły i książki, chodzić na kursy, zarówno te darmowe, jak również płatne. Rozmawiajcie również z innymi ludźmi, którzy interesują się tym co wy. Drugi człowiek niejednokrotnie może stać się kopalnią informacji, dzięki którym będziemy mogli się rozwijać.

Czytanie

jak spędzać wolny czas

Piątym  niesamowicie ciekawym sposobem jak spędzać wolny czas jest czytanie. Wspomniałem o nim nieco w ostatnim punkcie, ale naprawdę warto zatrzymać się chwilę nad tą metodą spędzania wolnego czasu.

Szkoła w znakomitej większości uczniów, zabija chęć czytania, masakrując swoich podopiecznych nudnymi lekturami i zmuszając ich do przeczytania czegoś, co ich nie interesuje. Wiecie jak zachowuje się człowiek, który zostaje do czegoś zmuszony? Znienawidzi tą czynność bez reszty. Dlatego tak niewiele osób w dorosłym życiu sięga po książki, czy też ebooki. Ja sam dopiero w szkole średniej odkryłem jak wspaniałe jest czytanie, ponieważ zamiast lektur zacząłem czytać książki, które mnie interesowały.

Czytanie, oprócz tego ,że jest znakomitym stymulatorem dla naszego mózgu, pozwala nam się odprężyć, zwłaszcza, gdy w spokoju możemy rozkoszować się kolejnymi stronami. Oprócz aspektu wypoczynkowego książki ubogacają nasze słownictwo, jak również poszerzają horyzonty.

Watro czytać różne książki, zaczynając od przygodowych, poprzez popularnonaukowe, kończąc na poradnikach. Te ostatnie mogą pomóc nam rozwinąć nasze zdolności, pasje jak również biznesy. Jeżeli przeczytalibyście bibliografię ludzi, którzy osiągnęli wielkie sukcesy  w swoim życiu, to zobaczylibyście, że znakomita większość z nich była molami książkowymi, które pochłaniały niesamowite ilości książek, zdobywając przy tym wiedzę, która doprowadziła ich do sukcesu.  Także serdecznie polecam wam czytanie.

To już wszystko na dziś. Mam nadzieję, że video dało wam do myślenia i pozytywnie wpłynęło na wasz wolny czas. Jestem ciekaw jak wy spędzacie swój czas wolny. Zostawcie krótki komentarz pod video.

Zapraszam was również do zapoznania się z innymi z moich wpisów:

JAK ZACZĄĆ ZARABIAĆ PIENIĄDZE OD ZERA?

JAK ZARABIAĆ NA HOBBY ? 9 REWELACYJNYCH SPOSOBÓW, DZIĘKI, KTÓRYM ZACZNIESZ ZARABIAĆ (SZYBKO)

DOCHÓD PASYWNY 5 FANTASTYCZNYCH SPOSOBÓW NA PASYWNY ZAROBEK

Dzięki wielkie za uwagę i do zobaczenia wkrótce.

 

4 myśli na “JAK SPĘDZAĆ WOLNY CZAS? 5 RZECZY KTÓRE WARTO ROBIĆ W CZASIE WOLNYM”

  1. Pingback: IDEALNA ROZMOWA KWALIFIKACYJNA. POZNAJ PYTANIA I ODPOWIEDZI NA ROZMOWIE O PRACĘ

  2. Super tekst, wiele oczywistych ale już czasami zapomnianych porad 🙂 Jeśli będziesz na Śląsku zapraszam do odwiedzin Tychów. Można fajnie się wychillować na Minigolfie z rodziną lub znajomymi 🙂

  3. Pingback: JAK ZARABIAĆ PIENIĄDZE NA SAMOCHODACH 12 NIESAMOWITYCH POMYSŁÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.