Dochód Pasywny Niewielkim Kosztem – 5 Fantastycznych Sposobów na Pieniądze

  • Dodał
Dochód Pasywny

W tym wpisie pokaże wam aż 5 sposobów na zbudowanie pasywnego źródła dochodu niewielkim kosztem. Jeżeli wiec chcecie dowiedzieć się jak to zrobić koniecznie musicie przeczytać ten wpis do końca.

Z tej strony Tomek z bloga Sprytny Pieniądz, witam was bardzo, bardzo serdecznie.

Dochód pasywny to marzenie każdego człowieka interesującego się finansami.  Bo któż z nas nie chciałby posiadać drzewka pieniędzy, które dostarcza nam co miesiąc określoną ilość gotówki bez naszej ingerencji lub z bardzo małym jej nakładem.

Ta piękna wizja została wykorzystana przez wiele osób do naciągania innych ludzi na bardzo ryzykowne inwestycje, bądź sprzedaż produktów, które miały sprawić, że staniemy się posiadaczami pasywnego strumienia gotówki.

Wszystkie te działania sprawiły, że wokół dochodu pasywnego narosło wiele mitów, a spora grupa osób w ogóle nie wierzy w istnienie takiego rozwiązania.

Okazuje się jednak, że dochód pasywny rzeczywiście istnieje i wcale nie musimy posiadać milionów na  naszym koncie, aby zacząć go generować.

Wcale nie musimy inwestować na giełdzie, kupować mieszkań na wynajem, czy też lokować  spory kapitał w nisko oprocentowane lokaty.

Poznajcie listę 5 najlepszych sposobów na dochód pasywny, który możemy osiągnąć niewielkim kosztem

Dochód Pasywny

1. Dochód Pasywny- Kanał na YouTube

Pierwszym pomysłem na dochód pasywny jest oczywiście założenie kanału na Youtubie. Jeżeli uda nam się stworzyć i rozwinąć nasz kanał na Youtubie możemy zacząć generować pasywny strumień gotówki np. poprzez dołączenie do programu partnerskiego Youtube i wyświetlanie reklam podczas naszych video.

Youtube jest 2 największym serwisem w całym Internecie, zrzesza ponad bilion internautów, czyli co 3 osoba korzystająca z sieci ma konto na Youtubie.

Prognozuje się, że w 2019 roku 80% całego ruchu w sieci będzie pochodziło z video. Jak sami widzicie Youtube to najlepsze miejsce do budowania dochodu pasywnego i biznesu on ile.

Im większy nasz kanał tym oczywiście więcej możemy zarobić, ponieważ liczba wyświetleń reklam jest większa.

 Ile możemy zarobić? 

Jak się okazuje całkiem sporo.

Za każde 1000 wyświetleń możemy zarobić od 3 do nawet 6 złotych w zależności o typu reklam jakie wyświetlane są na naszym kanale.

Wystarczy więc wygenerować 100 000 wyświetleń na miesiąc, aby zarobić od 300 do nawet 500 złotych miesięcznie.

Jeżeli chcecie zobaczyć ile zarabia dowolny kanał wystarczy tylko zerknąć na stronę socialblade i zobaczyć ile dany kanał posiada wyświetleń, dzięki temu będziecie  mogli zobaczyć czy dana nisza jest warta waszej uwagi, czy też nie i czy generuje odpowiednią liczbę wyświetleń.

Na tej stronie możecie również sprawdzić ile pieniędzy zarabia dowolny kanał właśnie z reklam. Oczywiście są to jedynie szacunkowe dane, ale dają pojęcie ile możemy zarobić pieniędzy prowadząc kanał na Youtubie.

dochód pasywny

Jeżeli więc wybijecie się na Youtubie i dodacie kilkaset filmów, których tematyka jest w miarę ponadczasowa możecie zbudować pasywne źródło gotówki, które co miesiąc będzie zarabiać dla was pieniądze bez waszej ingerencji.

Kanał na Youtubie możecie założyć oczywiście za darmo. Wydatkami, które możecie ponieść to oczywiście zakup profesjonalnego mikrofonu, oświetlenia, czy też kamery, jak również wiedza jaką musicie posiadać aby osiągnąć sukces na Youtubie w postaci książek, czy też kursów online

Nie mniej jednak są to jednorazowe wydatki,  a raczej inwestycje które na pewno się wam zwrócą.

W tym miejscu chciałbym powiedzieć wam, że już za tydzień 8 lutego w pierwsze urodziny kanału startuje premiera mojego autorskiego kursu Zdominuj Youtuba,

Dochód pasywny

który krok po kroku pokazuje

  • jak możemy wybić się na Youtubie,
  • zbudować na tej stronie biznes online
  • i zacząć zarabiać dzięki tej platformie naprawdę ciekawe pieniądze.

Co jest w tym najlepsze w związku z urodzinami Kanału organizuję wyjątkowy konkurs w którym możecie wygrać ten kurs zupełnie za darmo. Zapraszam więc was do odwiedzenia mojego kanału na Youtube, gdzie będzie organizowany konkurs i wzięcia udziału w zabawie już w przyszły piątek  na godzinę 18.

https://www.youtube.com/channel/UCUTLhTg4j_WKA6v_qUCfoww

Ok. wróćmy jednak do tematu

2. Stworzenie własnej strony www lub blog.

dochód pasywny

Drugim sposobem na dochód pasywny, którego koszt stworzenia nie jest duży to stworzenie własnej strony internetowej lub bloga.

Sytuacja ma się tutaj podobnie jak w przypadku kanału na Youtubie.

Musimy stworzyć stronę sami lub z pomocą innych osób a następnie zapełnić ją ciekawą treścią. Kiedy dodamy 50 do 100 różnych artykułów na temat danej branży musimy już tylko dołączyć do programu partnerskiego Adsense, który umożliwia nam dodawanie reklam  na naszą stronę i zaczekać, aż algorytm  wypromuje naszą witrynę.

Kiedy to się stanie za każdym razem kiedy, ktoś wejdzie na naszą witrynę i kliknie w reklamę zamieszczoną automatycznie przez Google na naszej stronie otrzymujemy wynagrodzenie. Im większy ruch tym więcej pieniędzy zarobimy.

Wydatki jakie w tym przypadku musimy ponieść to oczywiście zakup domeny i hostingu, które kosztować nas będą w granicach 200 złotych rocznie, jak również zlecenie stworzenia strony internetowej przez informatyka. Tutaj koszt jest już jednorazowy i wynosi od 300 do nawet kilku tysięcy złotych w zależności co chcemy mieć na danej stronie.

Nie mniej jednak za około 500 złotych postawimy całkiem zacną stronkę.

3. Pomysł na dochód pasywny- książka lub e-book

dochód pasywny

Trzecim sposobem na dochód pasywny niskim kosztem jest stworzenie ebooka lub książki, naszego autorstwa. Jeżeli posiadamy określoną wiedzę, możemy podzielić się nią z innymi i zacząć na tym zarabiać.

Ten model dochodu pasywnego jest o tyle dobry, że w przypadku ebooka, czy też książki daną pracę, w tym wypadku napisanie całości wykonujemy tylko raz, a owoce w postaci pieniędzy zbieramy przez wiele kolejnych lat.

Polecam wam zwłaszcza e-booki, ponieważ koszt ich wytworzenia jest niesamowicie niski i jeżeli sami posiadamy zdolności redagowania i korekty tekstu, to możemy sami stworzyć nasz produkt od a do z.

Kiedy posiadamy E-book lub książkę musimy ją jedynie sprzedać. Jeżeli prowadzimy kanał na Youtubie, czy też blog sprawa ma się dość prosto, ponieważ możemy zachęcić naszych widzów do zakupu.

Jeżeli jednak nie posiadacie tego typu publiczności nie martwcie się możecie dołączyć do programu partnerskiego np. firmy ebookpoint i sprzedać wasz e-book za pomocą tej strony jako wydawca.

To rozwiązanie pozwoli wam dołączyć wasz ebook do oferty księgarni. Oczywiście nie ma nic za darmo i musicie oddać część swoich zysków partnerowi z którym podjęliście współpracę.

Nie mniej jednak to rozwiązanie zrzuca cały ciężar sprzedaży z waszych barków i sprawia, że  ten model zarabiania staje się zupełnie pasywny. Ponadto miłym dodatkiem jest fakt, że zarabiając w ten sposób nie musicie zakładać działalności gospodarczej.

4. Programy Partnerskie

Dochód pasywny

Czwartym sposobem na dochód pasywny niewielkim kosztem są programy partnerskie.

Posiadając własny kanał na Youtubie, blog, czy nawet fanpage na Facebooku, możecie publikować określone wpisy polecające określony produkt lub usługę, dołączając do tego wasz unikalny link partnerski. Za każdym razem kiedy ktoś zdecyduje się na zakup z waszego polecenia otrzymujecie określony procent od sprzedaży.

Sprawdza się to zwłaszcza na Youtubie, gdzie wiele osób poszukuje recenzji określonego produktu. Jeżeli wiec wasze video znajduje się na czele listy wyszukiwań bingo zarobiliście pieniądze.

Tutaj po raz kolejny widzimy, że raz wykonana praca może generować zysk przez długie miesiące lub nawet lata w zależności o czym jest nasze video.

Koszt rejestracji w programach partnerskich jest zerowy w związku z tym każdy może zacząć zarabiać pasywnie tym sposobem.

5.Pomysł na Dochód Pasywny- Tantiemy, Prawa autorskie

Dochód Pasywny

Ostatnim piątym sposobem na dochód pasywny niskim kosztem jest zarabianie dzięki tantiemom i prawom autorskim do określonych produktów.

Jeżeli tworzycie muzykę, filmy lub robicie zdjęcia możecie udostępniać swoją pracę innym osobom w zamian za określony procent od użycia waszego utworu lub zdjęcia przez inne osoby.

To również znakomity pomysł na dochód pasywny.

Oczywiście, aby zarabiać tym sposobem musimy posiadać odpowiedni sprzęt do tworzenia. W przypadku zdjęć musi to być aparat o wysokiej rozdzielczości, a w przypadku muzyki sprzęt do nagrywania bądź tworzenia. Nie mniej jednak jest to jednorazowy wydatek, który pozwoli nam generować dochód pasywny.

Jak widać gołym okiem nie potrzebujemy wcale posiadać grubego portfela, aby zarabiać pasywnie.

Jeżeli chcielibyście nauczyć się jak zarabiać w Internecie zapraszam was do do zapoznania się z innymi moimi wpisami:

Mam nadzieję, że ten wpis wam pomógł. Jeżeli tak się stało zachęcam was do podzielenia się nim z swoimi znajomymi.

Dzięki wielkie i do zobaczenia wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.